Postrzelali. PGE Stal Mielec deklasuje w pierwszym meczu rundy wiosennej!

02.03.2020

PGE Stal Mielec rozbiła na wyjeździe Olimpię Grudziądz 5:0 (2:0). Dzięki temu zwycięstwu zespół z Podkarpacia wskoczył na fotel lidera Fortuny 1 Ligi.

Ostre strzelanie w Grudziądzu rozpoczął już w 4 minucie Mateusz Mak, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po dobrym początku PGE Stal Mielec wciąż atakowała rywala, co przyniosło kolejną bramkę. Tym razem celnym uderzeniem z dalszej odległości popisał się Krystian Getinger, który asystował też przy pierwszym trafieniu.

W 48 minucie wynik po skutecznej dobitce podwyższył Andreja Prokić, a cztery minuty później pierwszą ligową bramkę dla Mielczan zdobył Michał Żyro. Dominację Stali potwierdził w 70 minucie Bartosz Nowak, który ustalił wynik na 5:0. Warto dodać, że podopieczni Dariusza Marca mieli szansę na szóstą bramkę jednak rzutu karnego nie wykorzystał w końcówce meczu Maciej Domański.

Po tym zwycięstwie zespół z Podkarpacia wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli Fortuny 1 Ligi. Dotychczasowy lider Warta Poznań swój mecz rozegra rozegra w poniedziałek z Radomiakiem Radom.

Olimpia Grudziądz – Stal Mielec 0:5 (0:2)

Bramki: Mateusz Mak 3, Krystian Getinger 30, Andreja Prokic 48, Michał Żyro 52, Bartosz Nowak 70.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)