Przegrane szczypiornistów z Bochni i Mielca

05.12.2018

W drugiej lidze piłkarze ręczni zarówno MOSiRu Bochnia jak i drugiego zespołu SPR Stali Mielec w ten weekend nie dopisali punktów do swojego dorobku.

MOSiRu Bochnia wyjechali do Mysłowic, gdzie zmierzyli się z miejscową MUKS Siódemką. Od początku spotkania przeważali gospodarze i byli bardziej skuteczniejsi, wykorzystując błędy w obronie bocheńskiej. Po kwadransie gry prowadzili 11:5, by na przerwę schodzić przy wyniku 20:13. W drugiej części meczu początek wyrównany. Obie drużyny nie forsowały tempa. Mimo że bochnianie przegrywali już nawet dziewięcioma bramkami, to nie mieli sposobu, na dobrze dysponowanych tego dnia graczy z Myślenic. Ostatecznie trzy punkty pozostały na Śląsku, po wygranej MUKS Siódemki nad MOSiRem Bochnia 33:24.

Bramki dla bocheńskiej drużyny zdobyli: Dobrzański 6, Lubowicki i Gabiga po 4, Dziedzic 3, Pach i Janas po 2 oraz Stopczyński, Magiera i Jakubowski po 1. W następnej kolejce gracze MOSiR podejmą na własnym parkiecie zespół Zagłębia Sosnowiec. Do rywalizacji dojdzie w hali przy ulicy Poniatowskiego w Bochni w sobotę o godzinie 17. Natomiast w tabeli ligowej bocheńska drużyna aktualnie na trzecim miejscu.

Z kolei zbierająca doświadczenie ligowe druga drużyna SPR Stali Mielec wyjechała do Krakowa, gdzie rywalizowała z miejscowym AZS AGH. Mielczanie w pierwszych minutach gry byli bardziej skuteczniejsi od krakowian i objęli prowadzenie. W 10 minucie na tablicy wyników było nawet 7:4 na korzyść szczypiornistów z Podkarpacia. Jednak w kolejnych minutach gry, to krakowianie zaczęli częściej trafiać i szybko wypracowali sobie kilku bramkową przewagę. Już do przerwy prowadzili 18:14. Po zmianie stron krótki przestój gospodarzy wykorzystali szczypiorniści mieleccy i doprowadzili w 38 minucie do odrobienia strat. Ale do końca meczu znów krakowianie wykazali się większym doświadczeniem ligowym i nie pozwolili na to, by mielecki zespół odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo. Krakowianie wygrali z drugim zespołem SPR Stali Mielec 32:24.

Bramki dla mieleckiej drużyny zdobyli: Styczeń 10, Rusin 4, Kozioł i Nadzieja po 3 oraz Osmola, Kilian, Jacek i Paleń po 1. W następnej kolejce mielczanie podejmie na własnym parkiecie ekipę HLB Buskowianki. Do rywalizacji dojdzie w sobotę o godzinie 15 w hali przy ulicy Grunwaldzkiej w Mielcu.