Przegrany sprawdzian z krośnieńskimi Wilkami [ZDJĘCIA]

25.03.2019

W sobotnie popołudnie Unia Tarnów podejmowała drugoligową drużynę Wilków Krosno. W tym spotkaniu nie wystąpił Peter Ljung, a Artur Mroczka po zaliczeniu jednego biegu i wygranej w nim, dał szanse jazdy swoim kolegom.

A Ci jeździli ze zmiennym szczęściem. Najwięcej problemów miał Daniel Kaczmarek. Mimo że dwa pierwsze wyścigi zakończył na pierwszym i drugim miejscu, później miał już problemy na trasie. Z biegu na bieg rozkręcał się Viktor Kułakov.

W porównaniu do piątkowego występu, zadowolony z sobotniej jazdy mógł być Artur Czaja.

Dobre wrażenie pozostawił po sobie junior tarnowskiej drużyny Mateusz Cierniak, który poza obowiązkowymi trzema występami juniorskimi, może spodziewać się w lidze kolejnych jazd.

Punkty w pojedynku z krośnieńskimi Wilkami dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Czaja 11 w sześciu startach, Kułakov i Cierniak po 8 – ten pierwszy w czterech występach, zaś junior w trzech. Kaczmarek 7, Rempała 5, Mroczka 3, Konieczny oraz gościnnie Świdnicki po 1.

Peter Ljung oraz Mateusz Cierniak wystąpili w niedzielę na torze w Łodzi w pojedynku żużlowym Północ – Południe. Reprezentując tą drugą drużynę szwedzki zawodnik zgromadził 11 punktów w pięciu startach, zaś tarnowski junior wyjeździł w czterech biegach pięć oczek. A drużyna z Południa wygrała to spotkanie 48:42.

Pierwsze ligowe spotkanie tarnowscy żużlowcy rozegrają w niedzielę 31 marca. Wtedy na własnym torze zmierzą się z Lokomotivem Daugavpils.

Posłuchaj:
Viktora Kułakova
Artura Czai
Mateusza Cierniaka
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN