Remisowe zakończenie tureckiego obozu piłkarzy Stali Mielec

19.02.2018

Piłkarze mieleckiej Stali dwumeczem z Podbeskidziem Bielsko Biała zakończyli obóz przygotowawczy w Turcji.

W pierwszym meczu pierwszej 45 minut było wyrównane, obie ekipy miały swoje okazje bramkowe, wydaje się, że Stal mogła być groźniejsza. Tuż po zmianie stron mielczanie szybko objęli prowadzenie 2:0. Przy obu golach udział miał młody napastnik z Akademii Piłkarskiej Stali Kacper Sadłocha. Najpierw dorzucił do Arkadiusza Górki, który głową otworzył wynik, później dobił piłkę do siatki po dobrym strzale Bartosza Nowaka. Podbeskidzie, chciało odrobić straty. Górale mieli sporo szczęścia, bo w 60. minucie Szymon Przystalski zaliczył trafienie samobójcze, głową przeciął dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale skierował piłkę do własnej bramki. Bielszczanie wyrównali 10. minut później. Ładna akcja Podbeskidzia zakończona została idealnym wyłożeniem przed bramkę, które musiało zostać zamienione na gola. Pierwsza rywalizacja zakończyła się remisem 2:2.

Druga rywalizacja też zakończyła się bez rozstrzygnięcia. Sam mecz był bardzo wyrównany, a gra zazwyczaj toczyła się w środku pola, gdzie nie brakowało walki. Niestety nie przekładało się to na sytuacje bramkowe, obie ekipy miały z tym kłopot w tym spotkaniu, co skutkuje bezbramkowym remisem.

Sparingowy bilans Stalowców podczas obozu w Turcji to dwie wygrane, dwa remisy i jedna porażka. Dziś mielczanie wracają do Polski. Po dwóch dniach wolnego wrócą do treningów na własnych obiektach. Na ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek Nice 1 Ligi wyjadą za tydzień do słowackiego Popradu.