Robert Lambert zwycięża w Toruniu i zostaje mistrzem SEC. Słaby występ Ljunga

30.07.2020

Stało się! Mamy nowego mistrza Europy. Podczas piątej i ostatniej rundy SEC na toruńskiej Motoarenie zwyciężył Brytyjczyk Robert Lambert i tym samym został nowym mistrzem Starego Kontynentu. Kapitan Unii Tarnów – Peter Ljung zakończył zawody pod koniec stawki.

Początkowo rundy turnieju Speedway European Championship miały odbywać się kilku krajach Europy. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i wszystkie pięć rund odbyły się na torach w Polsce. Pierwsza i ostatnia miała miejsce na torze w Toruniu. Przed finałowym starciem nie było pewne kto zostanie tegorocznym laureatem cyklu. O pierwsze miejsce walczyła dwójka niezwykle szybkich zawodników – Leon Madsen i Robert Lambert. Finalnie to Brytyjczyk wygrał ostatnie zawody tym samym zdobywając swój największy sukces w żużlowej karierze. W finałowym biegu pokonał rywala z Danii i udowodnił komu należy się tytuł. Podium zawodów uzupełnili wspomniamy wcześniej Madsen i Fin Timo Lahti.

Peter Ljung zapisał na swoim koncie 5 punktów, co dało mu 11 pozycję w zawodach. Finalnie kończy turniej na 14 pozycji z 34 punktami na koncie.

1. Robert Lambert (3,1,1,3,3,3) 14 + I miejsce w finale
2. Leon Madsen (2,1,3,3,2,2) 13 + I miejsce w barażu + II miejsce w finale
3. Timo Lahti (2,3,2,2,1,1) 11 + II miejsce w barażu + III miejsce w finale
4. Kai Huckenbeck (3,3,1,2,3,0) 12 + IV miejsce w finale
5. Bartosz Smektała (2,3,3,0,2) 10+3 + IV miejsce w barażu + I miejsce w biegu dodatkowym o 5 miejsce w cyklu
6. Nicki Pedersen (3,2,2,3,0) 10+2 + III miejsce w barażu + II miejsce w biegu dodatkowym o 5 miejsce w cyklu