Rusza piłkarska Fortuna Pierwsza Liga

02.03.2019

W ten weekend startuje runda wiosenna piłkarskiej Fortuna Pierwszej Ligi. O dwa miejsca premiowane awansem do Lotto Ekstraklasy teoretycznie walczy 18 drużyn, jednak realne szanse na grę o klasę wyżej ma zaledwie połowa z nich.

PGE Stal Mielec w pierwszej tegorocznej rywalizacji zmierzy się w Bielsku Białej z miejscowym Podbeskidziem. Drużyna z Beskidu Śląskiego dotychczas swoje występy przed własną publicznością nie zaliczy do udanych. Z kolei mielczanie walczący o awans do Lotto Ekstraklasy nie zamierzają odpuszczać i już od pierwszego meczu chcą kontynuować zwycięską serię, którą rozpoczęli w ubiegłym roku. Początek rywalizacji na stadionie w Bielsku Białej w sobotę o godzinie 13:45

Natomiast w Nowym Sączu wicelider tabeli Fortuna Pierwszej Ligi Sandecja podejmie Bruk Bet Termalikę Nieciecza. Miejscowi chcą szybko wrócić do Lotto Ekstraklasy, jednak na razie te marzenia mogą odłożyć na przyszłość. Na przeszkodzie stoi infrastruktura i stadion, który wymaga całkowitej przebudowy. Z drugiej strony Bruk Bet Termalica Nieciecza po słabym początku sezonu i zmianie trenera na Marcina Kaczmarka rozpędza się i zimę spędziła w środku tabeli. Która z drużyn lepiej przepracowała przerwę w rozgrywkach zobaczą kibice, którzy zasiądą na stadionie w Nowym Sączu w sobotę o godzinie 17.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN