Sądeczanka jedzie na Mistrzostwa Europy do Węgier

21.08.2019

Ruszyły ostatnie treningi sądeczanki Gabrieli Migdy przed Mistrzostwami Europy w Kickboxingu. Już w sobotę zawodniczka klubu Evan Nowy Sącz wyjeżdża z kadrą narodową juniorek na Węgry. Zawody potrwają przez tydzień, a reprezentantka Sądecczyzny wystąpi w kategorii 50 kilogramów.

Jak podkreśla trener Krzysztof Bulanda, konkurencja jest duża dlatego, że zgłoszonych jest już 14 zawodniczek. – Te mistrzostwa to jednak też jeden z etapów przygotowań do przyszłego sezonu.

– Będziemy cieszyć się z każdej  wygranej i możliwości zdobycia doświadczenia. Nastawiamy się głównie na następny rok. Przed nami jeszcze kilka pucharów Polski, jako klub organizujemy Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Mamy przed sobą jeszcze trochę pracy. Dziewczyny mentalnie obędą się na arenie międzynarodowej i efekt będzie w następnym roku – dodaje trener.

 

Gabriela Migda w zeszłym tygodniu uczestniczyła w zgrupowaniu kadry narodowej w boksie. Chociaż to inna dziedzina to spotkanie w Zakopanem też było przygotowaniem do wyjazdu na Węgry.

Kadra narodowa to jest wyzwanie, ale po prostu trzeba pokonywać swoje bariery. Trzeba im stawić czoła – dodaje zawodniczka.

W tym roku Gabriela Migda zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w boksie i wicemistrzyni Polski w kickboxingu. W kategorii kadetek juniorek jest to jedyna reprezentantka Nowego Sącza na mistrzostwach Europy.

Posłuchaj:
Krzysztofa Bulandy
Gabrieli Migdy
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Patryk Wicher
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN