Sądeczanki mistrzyniami Polski w futsalu

16.01.2018

Paulina Tomasiak i Anna Bałuszyńska zdobyły złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu (do lat 18). Zawodniczki UKS Trójki Staszkówki Jelna wypożyczone do Wandy Kraków mocno przyczyniły się do sukcesu tego zespołu.

Paulina Tomasiak zdobyła 7 bramek i została najlepszą strzelczynią turnieju. Natomiast Anna Bałuszyńska została wybrana najlepszą bramkarką rozgrywanych w Tychach mistrzostw.

Zawodniczki w przeszłości grały już gościnnie w Bronowiance Kraków. Młode piłkarki z tej drużyny przeniosły się do krakowskiej Wandy i chciały, by Paulina i Anna znów z nimi zagrały. Trenerzy Wandy i Trójki porozumieli się, co umożliwiło występ w halowych mistrzostwach Polski.  – Turniej wyszedł nam bardzo dobrze i przywiozłyśmy złoty medal. Ania została najlepszą bramkarką, a ja wraz z inną koleżanką z drużyny zdobyłyśmy najwięcej bramek – mówi Paulina Tomasiak.

Futsal jest elementem przygotowań młodych sportsmenek do gry na dużym boisku trawiastym. – Chciałabym pójść ścieżką Pauliny i też dostać się do młodzieżowej reprezentacji Polski. Ponadto osiągnąć sukcesy z UKS Trójką Staszkówka Jelna. Utrzymać się w II lidze i kiedyś awansować do pierwszej oraz mieć dobre wyniki w makroregionalnej lidze juniorek młodszych – podkreśla Anna Bałuszyńska.

Paulina Tomasiak jest już regularnie powoływana do reprezentacji Polski do lat 17 w piłce nożnej. W lutym wybiera się na konsultację szkoleniową, w marcu na turniej międzynarodowy.

 

Posłuchaj:
Rozmowa z Pauliną Tomasiak i Anną Bałuszyńską
Krzysztof Niedzielan, fot. Janusz Bobrek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN