Sandecja z Bruk-Bet Termaliką na remis

02.03.2019

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Sandecji Nowy Sącz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. 22. kolejka I ligi jest pierwszą rozgrywaną w 2019 roku, po zakończeniu przerwy zimowej.

Trenerzy obu zespołów znają się od lat, bo pochodzą z Pomorza. Zarówno Marcin Kaczmarek, jak i Tomasz Kafarski pracowali w przeszłości, jako szkoleniowcy Lechii Gdańsk. Teraz pracują po drugiej stronie mapy Polski, w Małopolsce.

Pierwszy mecz po zimowej przerwie nie porwał kibiców, raczej wyróżnił się dużą dawką boiskowej walki. Co prawda akcje obu drużyn nie były może dziełem przypadku, ale niech wymowny będzie fakt, iż pierwszy strzał w światło bramki w wykonaniu Sandecji miał miejsce w 59. minucie spotkania, ale uderzenie Dominika Kuna obronił Łukasz Budziłek. Kilka minut później dobrą okazję zmarnował Mateusz Klichowicz, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza, zamiast do siatki. Później jeszcze bliscy strzelenia bramek byli rezerwowi Bartłomiej Dudzic i debiutujący w Sandecji wychowanek Kamil Ogorzały.

Po stronie gości też były okazje strzeleckie. Gola mógł zdobyć między innymi Vladislavs Gutkovskis, ale strzał głową Łotysza wpadł w ręce bramkarza Marka Kozioła.

Sandecja Nowy Sącz – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0

Żółte kartki: Bartłomiej Kasprzak, Radosław Kanach – Vlastimir Jovanovic, Mateusz Kupczak.

Sandecja: Marek Kozioł – Adrian Basta, Michal Piter-Bučko, Marcin Flis – Dominik Kun, Bartłomiej Kasprzak (87′ Kamil Ogorzały), Radosław Kanach, Maciej Małkowski, Damian Chmiel – Dawid Flaszka, Mateusz Klichowicz (77′ Bartłomiej Dudzic).

Bruk-Bet Termalica: Łukasz Budziłek – Dominik Sadzawicki, Artem Putivtsev, Rafał Grzelak, Martin Mikovic – Michał Skóraś, Vlastimir Jovanovic, Mateusz Kupczak, Piotr Wlzało, Jaciek Kiełb (90+2 Dawid Szymonowicz) – Vladislavs Gutkovskis (68′ Roman Gergel).

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN