Sandecja dostała licencję na Ekstraklasę

16.05.2018

Sandecja Nowy Sącz mogłaby grać w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019. Klub dostał licencję od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Problem w tym, że biało-czarni nie wywalczyli na boisku wystarczającej liczby punktów i spadają do I ligi.

Komisja do spraw licencji klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikowała swój werdykt co do nadchodzącego sezonu 2018/2019. Brane pod uwagę były wszystkie kluby, które rywalizują w Lotto Ekstraklasie w sezonie 2017/2018, który zakończy się w weekend.

My wiemy już, że Sandecja nie uchroni się przed spadkiem do I ligi, ale licencja na Ekstraklasę została przyznana. Oczywiście wiązałoby się to z dalszą grą na wynajętym stadionie poza Nowym Sączem. W tym sezonie była to Nieciecza i w przypadku jednego meczu Mielec.

Teraz jednak władze miasta i klubu muszą skupić się na tym, by biało-czarni mogli grać znów w Nowym Sączu po spadku. Stadion przy Kilińskiego trzeba odpowiednio przystosować – między innymi chodzi o zamontowanie krzesełek, które rok temu po awansie do Ekstraklasy kibice mogli zabrać do domów, za zgodą prezydenta Nowego Sącza.

Tymczasem wciąż nie rozstrzygnięty został przetarg na projekt nowego stadionu dla Sandecji. Mimo to wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech zapewnia: – Drużyna spada do I ligi, ale wciąż jesteśmy zainteresowani budową nowego stadionu piłkarskiego.

Posłuchaj:
Relacja
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN