Sandecja minimalnie lepsza od Stomilu Olsztyn

22.08.2018

Stadion przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu służy piłkarzom Sandecji. Drugi mecz przed własną publicznością i drugie zwycięstwo 1:0 – tym razem nad Stomilem Olsztyn, który przed 6. kolejką I ligi był wiceliderem rozgrywek.

Sandecja miała tylko punkt straty do tego rywala, ale zajmowała 11. pozycję w tabeli. Zapowiadał się wyrównany mecz i taki właśnie był. Może spotkanie nie było porywającym widowiskiem, ale kibice zobaczyli kilka okazji z obu stron. W pierwszej połowie Stomil mógł wyjść na prowadzenie, ale sytuację sam na sam zmarnował Michał Góral. Po chwili strzał Macieja Małkowskiego przeleciał tuż obok bramki Stomilu. Na półmetku rywalizacji było 0:0.

Taki wynik nie do końca zadowalał gospodarzy z Nowego Sącza, którzy po zmianie stron postanowili to zmienić. Więcej zaczęło dziać się na murawie po 60. minucie, a sporo ożywienia do gry biało-czarnych wniósł Mateusz Klichowicz. Właśnie po jego akcji strzał na bramkę oddał partner z ataku Mariusz Gabrych, ale bramkarz Stomilu poradził sobie z tym uderzeniem, podobnie jak w przypadku próby Miłosza Kałahura.

Sandecji potrzebny był stały fragment gry, by pokonać Michała Leszczyńskiego. Wybiła 72. minuta, gdy Maciej Małkowski dośrodkował z rzutu rożnego, do główki skoczył Dawid Szufryn, ale ubiegł go obrońca Tomasz Wełnicki. Próbował wybić piłkę, ale skierował ją do własnej siatki.

Stomil trafił do siatki Sandecji, ale rezerwowy Tomasz Zając (dwa sezony temu był graczem sądeckiej drużyny) był na spalonym i gol nie został uznany.

Piłkarze z Nowego Sącza wygrali 1:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli I ligi.

Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

Bramka: Tomasz Wełnicki (gol samobójczy) 72′.

Żółte kartki: Miłosz Kałahur, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak – Volodymyr Tanchyk, Lukáš Kubáň, Remigiusz Szywacz, Łukasz Jegliński.

Sandecja: Marek Kozioł – Michal Piter-Bucko, Dawid Szufryn, Marcin Flis – Damian Chmiel (73′ Bartłomiej Dudzic), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, Miłosz Kałahur – Dawid Flaszka (62′ Mateusz Klichowicz), Mariusz Gabrych (90+1′ Adrian Basta).

Stomil: Michał Leszczyński – Lukas Kuban, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz – Piotr Głowacki, Miłosz Trojak, Marcin Stromecki (79′ Łukasz Jegliński), Grzegorz Lech, Volodymyr Tanchyk (75′ Tomasz Zając) – Michał Góral (73′ Rafał Śledź).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Widzów: 2 883.