Sandecja niepokonana na własnym stadionie. Jest wiceliderem I ligi

28.11.2018

10 meczów przed własną publicznością i ani jednej porażki (7 zwycięstw i 3 remisy). Bilans domowych spotkań Sandecji Nowy Sącz w pierwszej części sezonu 2018/2019 piłkarskiej I ligi jest bardzo dobry. Po zwycięstwie 2:0 nad Odrą Opole, biało-czarni awansowali na drugie miejsce.

Był to ostatni mecz ligowy w 2018 roku, rozgrywany na stadionie w Nowym Sączu. Mimo mroźnej aury, murawa była przygotowana odpowiednio, a warunki nie przeszkadzały piłkarzom w rozgrywaniu akcji.

Pierwszą z bramek zdobył w 43. minucie Bartłomiej Dudzic. Podwyższył w 88. minucie z rzutu karnego Maciej Małkowski.

Sandecja w tym roku rozegra jeszcze jeden mecz – wyjazdowy z GKS-em Katowice (2 gudnia o 16.00). Potem rozpocznie się przerwa w I lidze, która potrwa do marca.

Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole 2:0 (1:0).

Bramki: Bartłomiej Dudzic 43′, Maciej Małkowski 88′ (k)

Sandecja: 88. Marek Kozioł – 17. Adrian Basta, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bucko – 37. Bartłomiej Dudzic (90, 55. Hubert Maślanka), 33. Bartłomiej Kasprzak, 8. Maciej Małkowski, 7. Grzegorz Baran, 34. Miłosz Kałahur – 10. Dawid Flaszka (81, 13. Radosław Kanach), 91. Mateusz Klichowicz (90, 20. Maciej Korzym).

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel – 77. Patryk Janasik, 23. Paweł Baranowski, 24. Mateusz Bodzioch, 8. Rafał Brusiło – 7. Krzysztof Janus, 5. Rafał Niziołek, 17. Jakub Habusta, 98. Mateusz Czyżycki (79, 20. Szymon Skrzypczak), 14. Sebastian Bonecki (77, 11. Mariusz Rybicki) – 10. Jakub Moder.

Żółte kartki: Niziołek, Czyżycki, Bodzioch (Odra).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).