Sandecja Nowy Sącz pewnie pokonuje Stomil Olsztyn

09.03.2020

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz rozbili na własnym boisku drużynę Stomilu Olsztyn 3:0. Wynik meczu został rozstrzygnięty się w pierwszej połowie.

Spotkanie w Nowym Sączu lepiej rozpoczęli piłkarze gości. W czwartej minucie po zespołowej akcji Szymon Sobczak zdobył nawet bramkę, jednak sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Odpowiedź biało czarnych nastąpiła w 12 minucie, kiedy Mariusz Gabrych otrzymał podanie od Damiana Chmiela i z odległości jedenastego metra celnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki.

Podopieczni Tomasza Kafarskiego poszli za ciosem i już trzy minuty później prowadzili 2:0,  a swojego drugiego gola w meczu zdobył Mariusz Gabrych. Pomógł mu w tym bramkarz drużyny z Olsztyna Piotr Skiba, który popełnił w tej sytuacji prosty błąd, podając piłkę wprost pod nogi przeciwnika.

Strzelanie w Nowym Sącz zakończył w 37 minucie Słoweniec, Michal Piter Bućko, który po rzucie rożnym przytomnym uderzeniem zdobył swojego siódmego gola w sezonie. Czyni go to najskuteczniejszym piłkarzem sądeckiego zespołu . Drugi w tej klasyfikacji Mariusz Gabrych ma cztery bramki.

Po tym zwycięstwie biało-czarni awansowali na 11 miejsce w tabeli Fortuny 1 Ligi.

Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn 3:0 (3:0)
Gabrych 12, Gabrych 15, Piter-Bućko 37.

Sandecja: Bielica – Baran, Flis, Piter-Bućko – Danek, Kun (90′ Kałahur), Chmiel, Walski, Kanach, Ogorzały (81′ Małkowski) – Gabrych (74′ Korzym).

Stomil: Skiba – Bucholc, Remis (24′ Szota), Mosakowski, Straus – Siemaczko, Pałaszewski (71′ Hinokio), Hajda, van Huffel, Gancarczyk (64′ Skrzecz) – Sobczak.
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)