Sandecja Nowy Sącz dalej wiceliderem I ligi

08.10.2018

Sandecja Nowy Sącz skraca dystans do Rakowa Częstochowa, lidera piłkarskiej I ligi. Po 13 meczach biało-czarni dalej są drudzy w tabeli ze stratą 4 punktów do lidera. Wcześniej było to sześć oczek, ale Sandecja po golu Damiana Chmiela pokonała GKS Tychy, a Raków zremisował 0:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Sądeccy piłkarze przywieźli bardzo cenne 3 punkty ze Śląska. Skromna wygrana 1:0 to zasługa nie tylko strzelca bramki, ale też golkipera Marka Kozioła, który obronił rzut karny wykonywany przez Łukasza Grzeszczyka.

W piłkarskiej Ekstraklasie prowadzi Lechia Gdańsk przed Legią Warszawa i Wisłą Kraków. W 11. kolejce były też sądeckie wątki. Urodzony w Nowym Sączu bramkarz Jakub Słowik zagrał cały mecz w barwach Śląska Wrocław, ale jego klub przegrał 0:1 z Legią Warszawa. Pochodzący z Łącka obrońca Damian Zbozień spędził 90 minut na murawie w Gdyni, gdzie jego Arka pokonała 3:1 Zagłębie Lubin. Ponadto Jakub Czerwiński, którego rodzinną miejscowością jest Milik niedaleko Muszyny, zaliczył 90 minut w barwach Piasta Gliwice w zremisowanym 2:2 starciu z Miedzią Legnica.

Zaglądnijmy jeszcze do niższych klas rozgrywkowych. W małopolskiej grupie wschód IV ligi prowadzi Limanovia przed Popradem Muszyna i Unią Tarnów. W nowosądeckiej klasie okręgowej na pierwszym miejscu Poprad Rytro, w nowosądeckiej A klasie Łosoś Łososina Dolna , a klasie B pierwsze miejsce zajmuje Zamczysko Marcinkowice.