Sandecja Nowy Sącz wraca na ligowe boiska już w tym miesiącu

10.07.2018

Lipiec to ostatnia prosta przed rozpoczęciem kolejnego sezonu piłkarskich rozgrywek w Polsce. Sandecja Nowy Sącz przygotowuje się do startu zmagań pierwszoligowych. W ostatnich dniach w zespole miało miejsce kilka zmian.

Nowym zawodnikiem piłkarskiego zespołu został 22-letni pomocnik Dawid Flaszka. Piłkarz został wypożyczony na rok z opcją pierwokupu na dwa lata z zespołu GKS Bełchatów. Spędził tam ostatnich osiem sezonów. W ostatnim roku wystąpił w barwach tego klubu w trzydziestu pięciu spotkaniach strzelając jedenaście bramek.

Kolejnym wzmocnieniem zespołu jest również Damian Chmiel. To ofensywny pomocnik, który występował w Podbeskidziu Bielsko – Biała. W barwach tej drużyny zdobył siedemnaście bramek w stu czterech ekstraklasowych spotkaniach. 31-latek podpisał z Sandecją roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Ta decyzja może być dużym zaskoczeniem dla kibiców Sandecji Nowy Sącz. Z klubem pożegnał się bramkarz Michał Gliwa. Jak podkreśla sam zawodnik po rozmowach z zarządem doszedł do porozumienia i resztę kariery chce spędzić w innym klubie. Od następnego sezonu będzie występował w klubie Raków Częstochowa. Bramkarza zastąpi 36 – letni Paweł Kapsa. Ma 186 cm wzrostu, ostatnio występował w Miedzi Legnica, gdzie wystąpił w 12 spotkaniach. Był też bramkarzem reprezentacji U-16, U-17, U-18 i U-21.

W pierwszym meczu pierwszej ligi Sandecja zmierzy się na wyjeździe z Chojniczanką w sobotę 21 lipca.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Ines Szczepańska
play
Słowo za słowo - Dawid Chrobak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN