Sandecja remisuje na własnym boisku z Odrą Opole

16.06.2020

Zaledwie jeden dzień przerwy od rozgrywek mieli piłkarze Fortuna 1 Ligi. We wtorek ruszyła 26 kolejka zaplecza Ekstraklasy. Sandecja Nowy Sącz zremisowała na własnym boisku z Odrą Opole 1:1.

Na urodzinowy prezent liczyli goście z Opola bo dokładnie 16 czerwca 1945 roku, czyli 75 lat temu powstał klub Odra Opole. Gospodarze z Nowego Sącza nie byli jednak gościnni, choć rywale Sandecji nie wrocili do Opola z niczym.

Sandecja od pierwszego gwizdka częściej stwarzała zagrożenie, ale w pierwszej połowie nie osiągnęła przewagi bramkowej. Najbliżej zdobycia bramki był w 38′ minucie Adrian Danek, lecz jego strzal w okno bramki świetnie wybronił Mateusz Kuchta. Do przerwy bez bramek.

Po zmianie stron fenomenalna akcja Odry Opole przyniosła jej prowadzenie 1:0. Mateusz Czyżycki wysunął piłkę do Patryka Janasika, ten dopadł do futbolówki i posłał ją nad bramkarzem gospodarzy.  Odra mogła podwyższyć prowadzenie z rzutu rożnego, lecz niewykorzystana sytuacja zemściła się na zawodnikach z Opola. Na kwadrans przed końcem Adrian Danek zgrał przed polem karnym do Michala Pitera-Bučko, który popisał się kapitalnym uderzeniem przy słupku, wyrównując stan meczu.

Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole 1-1 (0-0)

Bramki: Michal Piter-Bučko 74′ – Patryk Janasik 53′.

Żółte kartki: Michał Walski, Radosław Kanach, Damian Chmiel – Patryk Janasik.

Sandecja: Daniel Bielica – Marcin Flis, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko – Adrian Danek, Dominik Kun, Radosław Kanach, Michał Walski (68′ Maciej Małkowski) – Maciej Korzym (87′ Szymon Kuźma), Damian Chmiel (82′ Mateusz Klichowicz), Mariusz Gabrych.

Odra: Mateusz Kuchta – Łukasz Winiarczyk, Piotr Żemło, Konrad Kostrzycki, Patryk Janasik – Mateusz Czyżycki, Kacper Tabiś (73′ Jarosław Czernysz), Tomas Mikinic (61′ Rafał Niziołek), Sebastian Bonecki – Dawid Błanik (79′ Krzysztof Janus), Arkadiusz Piech.