Sandecja wraca na stadion przy ul. Kilińskiego

10.08.2018

Kibice czekają na ten moment od ponad roku. Piłkarze Sandecji po raz pierwszy od 28 maja 2017 roku, rozegrają mecz ligowy w Nowym Sączu. Po awansie do Ekstraklasy biało-czarni korzystali ze stadionów w Niecieczy i Mielcu. Spadek do I ligi pozwolił powrócić na zmodernizowany stadion przy ul. Kilińskiego.

Sandecja Nowy Sącz zagra w sobotę (11.08) o 19.10  z GKS-em Katowice w ramach 4. kolejki piłkarskiej I ligi. Kibice piłkarscy już niemal zapomnieli jak to jest oglądać swoich ulubionych zawodników we własnym mieście. Nowy Sącz nie był przygotowany na awans do Lotto Ekstraklasy, stadion nie spełniał norm i trzeba było grać na wynajętych boiskach z trybunami w Niecieczy oraz w Mielcu.

Przygoda Sandecji z Ekstraklasą trwała tylko rok, ale budowa nowego (i obiecanego przez władze miasta) stadionu nie ruszyła. Pierwszy przetarg został unieważniony, później udało się wyłonić projektanta, ale budowa jest wciąż odległą perspektywą. Dlatego też po spadku do I ligi, miasto za około 700 tysięcy złotych przystosowało stadion przy ul. Kilińskiego, by móc znów grać w Nowym Sączu – tym razem na zapleczu Ekstraklasy.

Pierwsze 3 spotkania sezonu 2018/2019 biało-czarni rozegrali na wyjazdach. Zremisowali z Chojniczanką Chojnice i Chrobrym Głogów i przegrali z Odrą Opole. Zajmują 15. miejsce. Najbliższy rywal z Katowic jest szósty z dorobkiem 4 punktów.

Krzysztof Niedzielan, fot. Oficjalna strona Sandecji Nowy Sącz (www.sandecja.pl).
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy