W Sosnowcu mielecka Stal bez punktów

29.04.2018

W Nice Pierwszej Lidze piłkarskiej, mielecka Stal wyjechała do Sosnowca, by tam szukać punktów w rywalizacji z miejscowym Zagłębiem.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 5 minucie objęli prowadzenie. Tomasz Nowak zdecydował się na strzał z dystansu z około 25 metrów i pokonał bezradnego Radosława Majeckiego. 180 sekund później było już 1:1. Po rzucie rożnym Jakub Arak silnym strzałem pokonał bramkarza Zagłębia. Chwilę potem mielczanie mogli podwyższyć, jednak oddający strzał Sojlić był na spalonym.

Wiele emocji było w końcowych minutach pierwszej połowy tej rywalizacji. W 38 minucie Bartosz Nowak dośrodkował z rzutu rożnego, a Krzysztof Kiercz minimalni obok słupka głową strącił piłkę. Chwilę później miejscowi objęli prowadzenie. Znów Tomasz Nowak zdecydował się na strzał z dystansu, pokonując po raz drugi Majeckiego. Chwilę później znów było groźnie pod bramką mielecką, jednak tym razem Sanogo oddał zbyt lekki strzał.

W drugiej połowie Stal dążyła do wyrównania. Jedną z szans futboliści z Mielca mieli w 53 minucie gry. Michał Janota zagrał do Bartosza Nowak, a ten oddał strzał, który z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Zagłębia. Dziesięć minut później Janota dwukrotnie próbował oddawać strzał z dystansu, jednak były one zablokowane. Swoją próbę miał również Krzysztof Kiercz, jednak na posterunku był bramkarz Zagłębia. W 88 minucie gry po faulu Dominika Sadzawickiego, arbiter tego spotkania odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Tomasz Nowak. Tym samym mielecka Stal bez punktów w rywalizacji z Zagłębiem w Sosnowcu, po porażce 1:3.

W tabeli ligowej mielczanie znajdują się na piątym miejscu, mając na swoim koncie 44 punkty. W najbliższy piątek Stal podejmie na własnym stadionie drużynę Wigier Suwałki. Ta rywalizacja rozpocznie się o godzinie 20.