Sparingowe wygrane Legionu i Igloopolu, porażka Wisłoki

16.07.2019

Na Podkarpaciu kolejne sprawdziany rozegrały drużyny z Pilzna oraz Dębicy. Wisłoka musiała uznać wyższość innego trzecioligowca, zaś Igloopol i Legion wygrały swoje pojedynki.

Legion Pilzno pokonał Błękitnych Ropczyce 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Damian Wolański, Kamil Żuchowicz oraz zawodnik testowany.

Igloopol Dębica okazał się lepszy od Izolatora Boguchwała w pierwszym przedsezonowym sparingu. Zarówno w drużynie z Dębicy jak i z Boguchwały pojawili się zawodnicy testowani.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Mogielnicy zobaczyli tylko jedno trafienie, które szybko po rozpoczęciu gry dla Igloopolu Dębica zdobył po zamieszaniu w polu karnym Jakub Zaskalski. Po przerwie w obu drużynach doszło do wielu roszad. Drugą bramkę dla Igloopolu zdobył po dwudziestu minutach gry Paweł Kopala, który wykorzystał sytuację sam na sam z Dawidem Ziobro. Bramkę kontaktową na dwie minuty przed końcem pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył Aleksander Gajdek. Pojedynek zakończył się wygraną dębiczan 2:1.

Porażką zakończyli kolejny pojedynek sparingowy piłkarze Wisłoki Dębica, którzy przegrali w Sieniawie z trzecioligowym Sokołem 0:1. W barwach gospodarzy zagrał Patryk Fryc, który w swojej karierze grał m.in. w Bruk Bet Termalice Nieciecza.