SPR PWSZ Tarnów zagra o PGNiG Superligę [ZDJĘCIA]

29.04.2019

SPR PWSZ Tarnów wygrywa tegoroczne rozgrywki pierwszej ligi grupy C i powalczy o awans do PGNiG Superligi. W ostatnim pojedynku tarnowianie pokonali Czuwaj Przemyśl 34:30.

Pierwsze minuty spotkania zdecydowanie na korzyść graczy z Podkarpacia. To oni postawili wysoko obronę, zmuszając gospodarzy do licznych błędów w ataku. Szybkie kontry i dobra skuteczność sprawiły, że po 12 minutach gry było 8:2 dla przemyślan. To był jednak przełomowy moment tej rywalizacji, bo coraz więcej błędów popełniali goście, kilka piłek odbił Dawid Ciochoń, a w ataku skutecznie akcje kończył Kacper Lazarowicz, Jakub Kowalik oraz Michał Chodara. Po 22 minutach gry na tablicy wyników był remis 8:8. Obie drużyny do końca pierwszej części meczu nie wypracowały sobie przewagi i do szatni schodziły przy remisie 11:11.

Po zmianie stron piąty bieg włączyli tarnowianie. Mimo że pierwsi po syrenie rozpoczynającej drugą część rywalizacji trafili przemyślanie, to potem tarnowscy atakujący i skrzydłowi byli bezlitośni dla rywala. Dobrze bronił Dawid Ciochoń i gospodarze w 42 minucie prowadzili 20:15. Jednak rywale nie poddawali się i szybko zmniejszyli straty. Tarnowscy szczypiorniści konsekwentnie trzymali jednak dystans, nie pozwalając graczom Czuwaju na wygraną. Ostatecznie tarnowianie wygrali 34:30.

Bramki dla tarnowskiego zespołu zdobyli: Lazarowicz 9, Kowalik 6, Wajda, Nowak i Sanek po 5, Misiewicz 2 oraz Mogielnicki i Chodara po 1.

Teraz przed tarnowskimi szczypiornistami turniej barażowy z udziałem trzech najlepszych zespołów pierwszych lig. Oprócz SPR PWSZ, prawo do gry zagwarantowały sobie zespoły MKS Nielba Wągrowiec oraz Olimpii Medex Piekary Śląskie. Nie wiadomo jednak czy dojdzie do turnieju czy też nie zostanie rozegrany dwumecz drużyn z Tarnowa i Wągrowca. Zespół ze Śląska nie spełnia kilku warunków gry o PGNiG Superligę i w najbliższych dniach Związek Piłki Ręcznej w Polsce rozstrzygnie o zasadzie awansu o klasę wyżej.