SPR Stal Mielec lepsza od Piotrkowianina!

24.02.2020

SPR Stal Mielec pokonała w ważnym meczu PGNiG Superligi Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 24:22 (11:10). Podopieczni Dawida Nilssona tym zwycięstwem przybliżyli się do utrzymania w lidze.

Mecz na Podkarpaciu rozpoczął się od wielu błędów gospodarzy, którzy pierwszą bramkę zdobyli dopiero w siódmej minucie. Jej autorem był Milian Ivanović. To właśnie dzięki dobrej postawie 24-letniego Serba i rozgrywającego Denisa Wołyncewa,  Stal schodziła na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Początek drugiej połowy to skuteczna gra Mielczan, dzięki której zespół z Podkarpacia wyszedł na prowadzenie 16:11. W późniejszej fazie meczu podopieczni Bartosza Jureckiego systematycznie odrabiali straty i na trzy minuty przed zakończeniem spotkania zbliżyli się do gospodarzy na dwie bramki. To było jednak wszystko, na co tego wieczoru pozwolili gościom zawodnicy Dawida Nillssona, którzy odnieśli zwycięstwo po trzech ligowych porażkach z rzędu.

W następny weekend SPR Stal Mielec zmierzy się w Tarnowie z drużyną Grupy Azoty.

SPR Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 24:22 (11:10)

SPR Stal: Andjelić, Wiśniewski, Witkowski – Krępa 1, Janyst 2, Mochocki, Kornecki 2, Jędrzejewski, Nowak, Wołyncew 8, Chodara, Olszewski, Misiewicz, Wojdak 1, Ivanović 7, Krupa 3.

Piotrkowianin: Procho, Kot, Mihaljević, Mróz 1, Iskra, Szopa, Kaźmierczak, Swat 8, Turkowski 2, Nastaj, Surosz 3, Pożarek, Sobut 1, Tórz 3, Pacześny 3, Rutkowski 1.