SPR Stal Mielec pokonuje w derbach Grupę Azoty Tarnów

02.03.2020

Po emocjonującym meczu 23  kolejki PGNiG Superligi podopieczni Dawida Nilssona pokonali w rzutach karnych 5:4 Grupę Azoty Tarnów. Po regulaminowym czasie gry było 26:26. Dzięki temu zawodnicy z Podkarpacia odskoczyli na cztery punkty tarnowskiemu zespołowi.

Mecz już od początku był był bardzo zacięty. Na pierwsze w meczu trafienie Bartosza Wojdaka szybko odpowiedział Jakub Kowalik. W początkowych minutach widoczna była duża nerwowość w grze, co skutkowało dużą ilością błędów . Z dobrej strony pokazywał się zwłaszcza zawodnik mieleckiej Stali Danis Wołyncew, który w całym meczu zdobył dziewięć bramek. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 14:14.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli Tarnowianie. Skuteczny był Łukasz Kużdeba, który w 47 minucie meczu wyprowadził swój zespół na prowadzenie 22:19. Wówczas do gry wróciła niesiona dopingiem swoich fanów Stal Mielec. Dzięki dobrej grze w ofensywie na siedem minut przed zakończeniem spotkania zespół z Podkarpacia doprowadził do remisu 23:23. W ostatnich minutach meczu szczypiorniści z Tarnowa mieli okazję na objęcie prowadzenia, jednak stracili piłkę w ataku. Z prezentu skorzystał Piotr Kępa wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 26:25. W końcówce remis Tarnowianom uratował Edgar Landim, który wykorzostał rzut karny.

W serii rzutów karnych minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy nie wykorzystali jednego rzutu karnego, podczas gdy tarnowianie pomylili się dwukrotnie.

Bohaterami zespołu z Mielca po raz kolejny byli Denis Wołyncew i Miljan Ivanović, którzy zdobyli łącznie 15 bramek.

SPR Stal Mielec – Grupa Azoty Tarnów 26-26 (14-14) k. 5-4

SPR Stal: Andjelić, Wiśniewski – Ivanović 9, Valyntsau 6, Wojdak 4, Krępa 3, Chodara 2, Misiewicz 1, Krupa 1 oraz Kornecki, Olszewski, Kozioł, Mochocki, Jedrzejewski, Nowak
Trener: Dawid Nilsson

Grupa Azoty: Małecki, Ciochoń – Kużdeba 7, Landim 4, Kowalik 4, Pedryc 2, Tarcijonas 2, Dadej 2, Sanek 1, Wojdan 1, Kedzo 1, Grozdek 1, Tokuda 1 oraz Niemiec, Łazarowicz, Grabowski
Trener: Marcin Markuszewski