Srebrny medal Dawida Kosmala

16.10.2018

Limanowianin Dawid Kosmal był drugi w I Grand Prix Polski w ping-pongu rozgrywanego w Krakowie. Doszedł do finału rywalizacji kadetów, czyli urodzonych w 2004 i młodszych.

Tam przegrał z Mateuszem Zalewskim z ZKS Zielona Góra. Wcześniej przeszedł fazę grupową i następnie pokonał odpowiednio: w 1/16 Juliusza Gulbę, w 1/8 Alana Kulczyckiego (Olimpia- Unia Grudziądz), w ćwierćfinale Mateusza Żelengowskiego(KU AZS US Zielona Góra), a w półfinale Bartłomieja Skórko (JKTS Jastrzębie-Zdrój).

Limanowski klub reprezentowali: Dawid Kosmal, Miłosz Sawczak, Karol Sułkowski, a w kadetkach Julia Domiter  oraz Natalia Mensfeld.

Zmagania rozpoczął turniej kwalifikacyjny w którym wystąpiła Natalia Mensfeld. Niestety do awansu zawodniczce Płomienia zabrakło jednego meczu. Julia Domiter w sobotniej rywalizacji zajęła 3 miejsce w grupie, co skutkowało brakiem awansu do turnieju głównego. Zakończyła rywalizacje w przedziale miejscowym 33-40 – relacjonuje Albert Golonka, trener Płomienia Limanowa.

Lepiej spisali się kadeci. Dawid oraz Miłosz awansowali do turnieju głównego ze swoich grup z 1 miejsca, a Karol z 2 miejsca. Ostatecznie Miłosz Sawczak zakończył rywalizacje na 14 miejscu, a Karol Sułkowski na 16 miejscu – dodaje szkoleniowiec.

Dzięki dobremu występowi w Gran Prix, Dawid Kosmal powinien wystąpić w kadrze narodowej podczas Slovak Cadet Open, ITTF Jnior Circuit, w dniach 02-04. 11.2018r.

 

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy