Stal Mielec coraz bliżej Ekstraklasy

01.07.2020

Trwa 29 kolejka Fortuna 1. Ligi. Walcząca o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej PGE FKS Stal Mielec wygrała rzutem na taśmę z GKS-em Jastrzębie i wskoczyła na fotel lidera tabeli.

Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku w Jastrzębiu- Zdroju trwała zacięta rywalizacja. Obie strony kreowały sporo okazji do strzelenia bramki. Pierwsi prowadzenie objęli zawodnicy z Mielca, a w strzeleniu gola pomógł przeciwnik. Michal Bojdys próbował przeciąć podanie i niefortunnie trafił do własnej bramki. Gospodarze odpowiadali atakami, a początek drugiej połowy należał bezdyskusyjnie do nich. Efektem był gol na 1:1 Kamila Adamka w 58. minucie.

Druga połowa obfitowała w wiele strzałów z obu stron lecz bramkarze spisywali się bardzo dobrze. Golkiper gospodarzy uległ dopiero w doliczonym czasie gry, a jego katem okazał się doświadczony obrońca – Krystian Getinger, który dał „Stalówce” ważne 3 punkty. Dzięki zwycięstwu zawodnicy Dariusza Marca zostali liderami tabeli, z 2 punktami przewagi nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Rywal ze Śląska ma rozegrany o jeden mecz mniej.

GKS 1962 Jastrzębie – Stal Mielec 1:2 (0:1)
0:1 – Michał Bojdys (sam.) 45′
1:1 – Kamil Adamek 58′
1:2 – Krystian Getinger 90′

GKS: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny – Łukasz Norkowski – Petr Galuska (74′ Mateusz Słodowy), Marek Mróz (70′ Kamil Jadach), Damian Tront, Farid Ali (81′ Bartosz Jaroszek) – Kamil Adamek.

Stal: Jakub Wrąbel – Szymon Stasik, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger – Maciej Urbańczyk – Maciej Domański, Grzegorz Tomasiewicz, Bartosz Nowak (90′ Lukas Bielak), Andreja Prokić (90′ Robert Dadok) – Michał Żyro (65′ Mateusz Mak).

Żółte kartki: Tront, Kulawiak (GKS) oraz Mi. Żyro, Bodzioch (Stal).

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).