Stal Mielec wygrywa z kazachskim ekstraklasowcem

13.02.2018

Przebywający na zgrupowaniu przygotowawczym w Turcji piłkarze mieleckiej Stali rozegrali drugi pojedynek sparingowy. Tym razem zespół trenera Zbigniewa Smółki rywalizował z 10 drużyną ligi kazachskiej Akzhayik Uralsk i wygrał 1:0.

Pierwsza połowa to wyrównana gra, jednak więcej okazji mieli piłkarze mieleccy. Kazachowie postawili Stalowcom twarde warunki i grali dosyć ostro. Przyniosło to nawet czerwoną kartkę w zespole z Kazachstanu. Jednak mielczanie zgodzili się by rywal kontynuował mecz w komplecie. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch stuprocentowych sytuacji mielczan, niestety zabrakło precyzji. Rywale z Kazachstanu zobaczyli też siódmą żółtą kartkę.

Ostra gra rywali przyniosła w 73. minucie rzut karny dla Stali Mielec, który na bramkę zamienił Krystian Getinger, a faulowany był Mateusz Gancarczyk. Chwilę później na boisku doszło do przepychanek, arbitrzy sięgnęli po kolejne czerwone kartki dla Kazachów. W efekcie w 78. minucie sędziowie zakończyli mecz ze względu na brutalną grę piłkarzy Akzhayik Uralsk, którzy zobaczyli do tej pory 7 żółtych kartek i 4 czerwone.

Kolejne spotkanie piłkarze mieleccy rozegrają dziś, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Kyran Shymkent.

FK AKZHAYIK URALSK – FKS STAL MIELEC 0:1 (0:0)
Bramka: 73 min – Krystian Getinger, z rzutu karnego

STAL: Radosław Majecki – Krzysztof Kiercz (46′ Szymon Przystalski,), Tomasz Swędrowski, Mateusz Cholewiak (c), Mateusz Gancarczyk, Josip Soljic, Jakub Arak, Dejan Djermanovic, Krystian Getinger, Maksymilian Banaszewski, Rafał Grodzicki
Rezerwowi: Rafał Strączek – Leandro, Szymon Sobczak, Arkadiusz Górka, Bartosz Nowak, Dominik Sadzawicki,  Piotr Marciniec