Stal pokonuje drugoligowca z Kazachstanu

14.02.2018

Kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze mieleckiej Stali przebywający na zgrupowaniu w Turcji. Tym razem drużyna trenera Zbigniewa Smółki pokonała kazachski zespół grający w drugiej lidze Kyran Shymkent 1:0.

Od pierwszych minut prezentowali się piłkarze, którzy nie zagrali w poniedziałkowym sparingu z kazachskim ekstraklasowcem. Pierwsza połowa to dominacja mielczan, którzy zmuszeni zostali do rozgrywania ataku pozycyjnego, a ich posiadanie piłki zapewne wynosiło 70-80 procent czasu gry. Mieli też pięć dobrych okazji bramkowych, Kazachowie odpowiedzieli tylko jedną groźną kontrą.

Druga połowa nie przyniosła zmiany oblicza spotkania. Stalowcy zamknęli Kazachów w „zamku hokejowym” i szukali sposobu na rozmontowanie defensywy rywali. Zespół Kyranu odgryzał się groźnymi kontrami, które trzykrotnie kapitalnie zatrzymał Rafał Strączek. Wreszcie w 88. minucie gry piłkę w pole karne, ale też w światło bramki, wrzucił przytomnie Michał Janota. Nikt nie strącił futbolówki i ta zaskoczyła bramkarza z Kazachstanu. Ta sytuacja zapewniła Stali zwycięstwo 1:0.

Kolejne spotkanie na zgrupowaniu w Turcji piłkarze mieleckiej Stali rozegrają w sobotę. Ich rywalem będzie polski pierwszoligowiec Podbeskidzie Bielsko Biała.