Stracona szansa szczypiornistów z Mielca

06.05.2019

Piłkarskie boiska zamieniamy na hale sportowe. W PGNiG Superlidze piłki ręcznej mężczyzn trwa walka o medale oraz utrzymanie w najlepszej polskiej lidze. W tej drugiej grupie znajdują się szczypiorniści SPR Stali Mielec.

Po środowej porażce na własnym parkiecie z Zagłębiem Lubin, tym razem gracze z Podkarpacia po raz kolejny zmierzyli się przed własną publicznością tym razem z Sandrą Spa Pogonią Szczecin. Przed spotkaniem Stal zamykała tabelę i pilnie potrzebowała punktów, by odbić się od dna i przedłużyć szanse na utrzymanie. Jak zawsze po stronie Stali nie zawodził obrotowy Piotr Krępa, Hubert Kornecki był liderem rozgrywających i do przerwy gospodarze utrzymywali kontrakt przegrywając 10:12.

Sytuację utrudniły jednak urazy dwóch filarów obrony, Michała Wypycha i Wiktora Jędrzejewskiego. Podobnie jak w niedawnym meczu z Zagłębiem, o porażce zadecydował przestój w ataku i brak siły ognia z drugiej linii. W ciągu kilku minut przewaga Portowców urosła do pięciu goli i na nic zdał się pościg w końcówce. Mielczanie muszą wygrać właściwie wszystkie pozostałe spotkania, by uratować ligowy byt. SPR Stal Mielec przegrała z Sandrą Spa Pogonią Szczecin 25:27.

Bramki dla mielczan zdobyli: Kornecki 6, Krepa 5, Kowalczyk i Rutkowski po 4, Krupa i Wilk po 2 oraz Sarajlić i Skuciński po 1.

W kolejnym spotkaniu w środę SPR Stal gościć będzie na własnym parkiecie zespół MKS Kalisz. Początek rywalizacji w hali przy ulicy Grunwaldzkiej o godzinie 19.