Sukcesy dębickich pływaków [ZDJĘCIA]

06.12.2018

Podopieczni trenerów Kacpra Fary i Adriana Ozgi przywieźli 41 złotych, 24 srebrnych i 17 brązowych medali z Zimowych Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego w pływaniu które odbyły się 1 i 2 grudnia w Sanoku.

Oprócz medali Katarzyna Górniak poprawiła cztery rekordy Okręgu w kategorii zawodniczek plus 19 lat, Joanna Świątek dwa w kategorii 16 lat, a w kategorii 12 lat pięć rekordów wypływał tarnowianin startujący w barwach Gryfu Dębica Tymoteusz Jarząb i jeden Jakub Lenczowski. Dwa rekordy okręgu dorzuciły jeszcze sztafety kobiet na dystansach 4x100m stylem dowolnym i 4x 100m stylem zmiennym. Na mistrzostwach w Sanoku medale zdobywali.

Igor Cudecki – 3 srebrne i 3 brązowe

Sztafeta 4x100m st. dowolnym kobiet (Górniak, Kułaga, Szczudło, Florkiewicz) – złoty

Sztafeta 4x100m st. dowolnym kobiet (Świątek, Szerszeń, Bolek, Szaraniec) – brązowy

Sztafeta 4x100m st. dowolnym mężczyzn (Kałuża, Chmura, Zięba, Horodyński) – złoty

Sztafeta 4x100m st. zmiennym kobiet (Górniak, Świątek, Rżany, Szczudło) – złoty

Sztafeta 4x100m st. zmiennym mężczyzn (Chmura, Kałuża, Lenczowski, Horodyński) – srebrny

W klasyfikacji generalnej kobiet, w kategorii 15+ lat zwyciężyła Katarzyna Górniak a w kategorii 13 lat Gabriela Szczudło.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn, w kategorii 14 lat zwyciężył Antoni Horodyński a w kategorii 12 lat Tymoteusz Jarząb.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna UKP Gryf Dębica przed Ikarem Mielec.