Świąteczno-noworoczna wygrana tarnowskich siatkarek [ZDJĘCIA]

30.12.2018

Nie zwalniają tempa rozgrywki pierwszej ligi siatkówki kobiet. Grupa Azoty PWSZ Tarnów w ostatnim w tym roku spotkaniu rywalizowała z Mazovią Blue Soft Warszawa. Dla gospodyń była to ważna potyczka, w której liczyły na szybkie zainkasowanie trzech punktów.

Z kolei siatkarki ze stolicy liczyły po cichu na świąteczne rozkojarzenie miejscowych i urwanie punktów. W pierwszym secie na początku wszystko szło po myśli warszawianek, które wykorzystywały błędy tarnowskich siatkarek. Te miały problem ze skończeniem ataku i z odbiorem zagrywki. W pewnym momencie Mazovia prowadziła 10:6, jednak czas wzięty przez trenera Michała Betleję uspokoił nieco świąteczny nastrój gospodyń. Zaczęły one konsekwentnie grać na siatce oraz w ataku, a zagrywka warszawianek nie była już postrachem. W efekcie wygrana w pierwszej partii 25:20.

W kolejnej po wyrównanym początku, nastąpił odjazd gospodyń, które seryjnie zdobywały punkty po błędach siatkarek ze stolicy, czy też dobrej grze na siatce. Rywalkom udało uzbierać się zaledwie piętnaście punktów. Trzeci set rozpoczął się zdecydowanie pod dyktando tarnowianek, które szybko uzyskały przewagę. Warszawianki zatrzymane na siatce, nie miały sposobi na grę. Mimo że kontuzji nabawiła się Paulina Głaz, to nie odwróciło to losów spotkania, bo Grupa Azoty w ostatniej partii zwyciężyła 25:17 i w całym spotkaniu trwającym nieco ponad godzinę 3:0.

Teraz przed siatkarkami tarnowskimi pojedynek z Szóstką Mielec. W pierwszej rundzie na parkiecie w Tarnowie, drużyna z Podkarpacia mimo że dwa pierwsze sety przegrała wyraźnie, to w kolejnych partiach okazała się lepsza wywożąc wygraną z Małopolski.