Świetne wyniki tarnowskich lekkoatletów w Lublinie

11.08.2020

Dwóch lekkoatletów z AZS PWSZ Tarnów: Mateusz Różański i Nikodem Wałaszek, z powodzeniem rywalizowało w Grand Prix Lublina. Mateusz Różański wygrał konkurs skoku w dal, a Nikodem Wałaszek ustanowił bowiem nowy rekord życiowy w biegu na 200 metrów.

To były na prawdę solidne występy – mówił Jarosław Wałaszek, trener zawodników.

Najbardziej zadowolony jestem z wyniku Mateusza Różańskiego, który z konkursu na konkurs skacze coraz dalej, coraz lepiej. Zbliżył się na 1 cm do „życiówki” – skoczył7.79 w Lublinie. Nikodem Wałaszek – niestety, warunki były nieco gorsze dla sprinterów, było pod wiatr. Biegał 100 i 200 m i na 200 m ustanowił rekord życiowy – mówił trener Wałaszek.

Mateusz Różański wygrał konkurs skoku w dal, a uzyskany przez niego wynik 7.79 m jest tylko o centymetr gorszy od rekordu życiowego ustanowionego dwa lata temu w Krakowie. Nikodem Wałaszek wynikiem 22.75 s ustanowił bowiem nowy rekord życiowy na 200 metrów, wcześniej jego dotychczasowa „życiówka” była o trzy setne sekundy gorsza.

Zawody Grand Prix Lublina były równocześnie II Kwalifikacyjnym Mitingiem Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Karol Garncarz, fot. www.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN