Szalony mecz w Niecieczy

08.10.2019

Bruk Bet Termalica po bardzo zaciętym spotkaniu pokonał na własnym stadionie GKS Tychy.

Na uwagę zasługuje fakt, że w sobotni wieczór zmierzyły się ze sobą najszczelniejsza obrona w Fortuna 1. Lidze z najlepszym atakiem. Drużyna z Małopolski do 11. kolejki straciła tylko 9 bramek. Ekipa ze Śląska natomiast strzeliła ich aż 21.

Pierwsza połowa to prawdziwy rollercoaster. Goście objęli prowadzenie już w drugiej minucie po trafieniu Szymona Lewickiego. Już osiem minut później wyrównał Florin Purece. Na 1-2 w dwunastej minucie trafił Wojciech Szumilas, który strzałem z rzutu wolnego pokonał Karola  Dybowskiego. 10 minut przed końcem pierwszej części spotkania Jacek Kiełb strzałem po długim rogu doprowadził do remisu. Nie był to jednak koniec strzeleckiej kanonady, bo w 40. minucie gola na 2-3 zdobył Kacper Piątek.

Bohaterem tego spotkania miał jednak zostać Jacek Kiełb, który najpierw wyrównał, a potem asystował przy bramce Gutkovskisa. Ostatecznie trzy punkty zostają w Niecieczy.

Kolejny pojedynek popularnych Słoni to wyjazd do Olsztyna na mecz z miejscowym Stomilem. To spotkanie już w piątek o 17.45.