Szczęśliwa wygrana Stali nad Stomilem Olsztyn

19.06.2020

Mielczanie kontynuują dobrą passę i po raz kolejny dopisali 3 punkty do swojego dorobku. Na własnym boisku podejmowali Stomil Olsztyn i byli zdecydowanym faworytem spotkania. Wygrali 1:0, ale w dość szczęśliwych okolicznościach.

W pierwszej połowie mająca ekstraklasowe ambicje Stal była bardziej aktywna lecz nie potrafiła trafić do bramki rywali. Wyręczył ich Jonatan Straus, który w 44′ po zamieszaniu w polu karnym wpakował piłkę do własnej bramki. Sytuacja Stali skomplikowała się zaraz po przerwie. Nie minęła minuta po niej i Mateusz Bodzioch musiał wracać do szatni. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla defensora była efektem faulu na Szymonie Sobczaku. Mimo gry w przewadze Stomil nie potrafił wyrównać stanu meczu. Więcej bramek w Mielcu nie padło.

Mecz skończył się wynikiem 1:0. Dzięki zwycięstwu Stal awansowała na drugą pozycję w tabeli mając tyle samo punktów co liderujące Podbeskidzie Bielsko – Biała.

Stal Mielec – Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)
1:0 – Jonatan Straus (sam.) 44′

Stal: Rafał Strączek – Jakub Bartosz, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger – Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz – Mateusz Mak (74′ Wojciech Lisowski), Bartosz Nowak (73′ Robert Dadok), Andreja Prokić (51′ Szymon Stasik) – Michał Żyro

Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Serafin Szota, Wiktor Biedrzycki, Jonatan Straus, Jurich Carolina – Koki Hinokio, Jakub Tecław (78′ Maciej Pałaszewski), Wojciech Hajda (53′ Artur Siemaszko), Sam van Huffel (67′ Mateusz Gancarczyk) – Szymon Sobczak

Żółte kartki: Bodzioch (Stal) oraz Sobczak (Stomil)

Czerwona kartka: Mateusz Bodzioch (Stal) /46′ – za drugą żółtą