Szczypiorniści z Mielca postraszyli rywala z Opola

12.03.2019

Minimalną porażkę odnieśli w kolejnej rywalizacji PGNiG Superligi, piłkarze ręczni SPR Stali Mielec. Tym razem zespół z Podkarpacia rywalizował w Opolu z miejscową Gwardią, stwarzając przeciwnikowi dużo problemów.

Obie drużyny od pierwszego gwizdka zdecydowanie postawiły na mocną obronę. Po kwadransie gry było tylko 5:5. Bardzo dobrą skuteczność notowali bramkarze – w Stali Tomasz Wiśniewski, zaś w Gwardii Adam Malcher. Mielczanie grali bez kompleksów i bardzo długo trzymali się z wynikiem blisko faworyta.

W podkarpackiej drużynie wyróżniali się zwłaszcza – skrzydłowy Piotr Rutkowski i rozgrywający Bartosz Kowalczyk. Kilka minut przed końcem połowy mielczanie prowadzili 12:10. Później było już gorzej i miejscowi, w dużej mierze dzięki rzutom z dystansu i akcjom obrotowego, zaraz po przerwie wyszli na sześciobramkowe prowadzenie.

Mielczanie popełniali wtedy dużo błędów, z których rywale skrzętnie korzystali. Skuteczny na początku Rutkowski pudłował seryjnie. Wtedy dla Stali bramki zdobywali Piotr Krępa oraz Paweł Wilk. Wydawało się jednak, że będzie to za mało na rozpędzonych opolan.

Tymczasem na niespełna 10 minut przed końcem rywalizacji, mielczanie ruszyli w pogoń za rywalem. Nie przeszkadzała jej pierwsza w tym meczu gra w osłabieniu. Na nieco ponad 15 sekund przed końcem gry, po trafieniu Daniela Dutki Stal przegrywała tylko 31:32. Wówczas czas wzięty przez trenera Rafała Kuptela i bramka zdobyta przez opolan uratowały Gwardii ważny komplet punktów.

Gwardia Opole wygrywa z SPR Stal Mielec 33:31.

Bramki dla mieleckiego zespołu zdobyli: Rutkowski 7, Dutka i Wilk po 6, Kowalczyk 4, Krępa 3, Krupa i Sarajlić po 2 oraz Mochocki 1.

Kolejne spotkanie drużyna SPR Stali Mielec rozegra już jutro. Ich rywalem będzie zespół NMC Górnika Zabrze. Początek spotkania w hali przy ulicy Grunwaldzkiej o godzinie 19.