Szczypiorniści z Mielca i Tarnowa przygotowują się do ligi

06.08.2019

Ligowe stadiony piłkarskie zamieniamy na hale sportowe i parkiety szczypiorniaka. Zarówno SPR Stal Mielec jak i SPR PWSZ Tarnów przygotowują się do nowego sezonu w PGNiG Superlidze.

Obie drużyny rozegrały już po trzy spotkania kontrolne. Tarnowianie jak na razie po remisie w Mielcu, doznali dwie porażki z NMC Górnikiem Zabrze 26:33 i w rewanżowej rywalizacji z podkarpackim klubem 27:31. Z kolei mielczanie w międzyczasie przegrali z Azotami Puławy 29:36.

Ostatni pojedynek obu drużyn był bardzo wyrównany. Choć przez pierwszą część meczu prowadzili mielczanie, to od początku drugiej szybkie tempo i lepsza skuteczność dała dwu – trzy bramkowe prowadzenie tarnowianom. W 50 minucie szczypiorniści mieleccy zmienili system obrony, przyśpieszyli i szybko doprowadzili do wyrównania. Końcowe minuty rywalizacji należały już do nich.

Kolejne pojedynki sparingowe tarnowscy szczypiorniści rozegrają dziś i jutro w hali PWSZ przy ulicy Mickiewicza 8. Ich przeciwnikiem będzie wicemistrz Ukrainy ZTK Zaporoże.