Szczypiorniści z Tarnowa i Mielca po pierwszych sparingach [ZDJĘCIA]

30.07.2019

SPR Stal Mielec i SPR PWSZ Tarnów rozegrały pierwszy pojedynek sparingowy. Zakończył się on remisem 25:25. Przez 50 minut tej rywalizacji prowadzili zawodnicy tarnowscy, jednak kilka prostych błędów doprowadziło do wyrównanej końcówki spotkania.

Czuć głód gry, ale to dopiero początek naszej przygody na parkiecie – mówi skrzydłowy tarnowski Łukasz Kużdeba.

Jesteśmy po mocnych treningach, stąd duża liczba błędów na parkiecie – mówi rozgrywający mielecki Tomasz Mochocki.

Zespół ciekawy i walczący o play-off – uważa rozgrywający Piotr Adamczak, który do Mielca przenosi się z Kalisza.

Na razie nie oceniamy gry, ale patrzymy na grę poszczególnych zawodników – mówi trener tarnowskiej drużyny Marcin Markuszewski. W podobnym tonie wypowiedział się trener mieleckiej drużyny Dawid Nilsson

Mielczanie w piątek zmierzyli się z drużyną Azotów Puławy. Po pierwszej wyrównanej połowie, która zakończyła się remisem 17:17, w drugiej dominowali rywale z Lubelszczyzny wygrywając 36:29.

W środę tarnowianie podejmą na własnym parkiecie drużynę NMC Górnik Zabrze, zaś w czwartek dojdzie do kolejnej rywalizacji z ekipą mielecką.