Kto szkoleniowcem mieleckich piłkarzy ręcznych?

15.06.2019

Marcin Basiak nie poprowadzi szczypiornistów Stali Mielec w zbliżającym się sezonie. Klub ma na liście trzech szkoleniowców z uznanym nazwiskiem w PGNiG Superlidze.

Najbliżej pracy w Mielcu jest Dawid Nilsson. 41-latek prowadził w tym sezonie Arkę Gdynia, nie utrzymał jej w Superlidze, ale zwłaszcza dzięki udanym występom w rundzie spadkowej znalazł się na liście Stali Mielec. Jego Arka straciła miejsce w lidze na rzecz mielczan dopiero w ostatniej kolejce, po porażce w rzutach karnych z Wybrzeżem Gdańsk.

Decyzje jeszcze nie zapadły, dlatego w grę wchodzi zatrudnienie Pawła Nocha bądź Tomasza Strząbały. Ten pierwszy w lutym stracił pracę w reprezentacji seniorów, gdzie był asystentem Piotra Przybeckiego. Wcześniej prowadził już Stal w latach 2013 – 2015, poza tym był trenerem w Nielbie Wągrowiec, Jurandzie Ciechanów, a ostatnio w Zagłębiu Lubin. Najbardziej gorącym nazwiskiem jest Strząbała, który po doprowadzeniu MMTS-u Kwidzyn do czwartego miejsce w Superlidze nie może narzekać na brak zainteresowania. Pomimo ważnego kontraktu, prawdopodobnie opuści zespół z Kwidzyna.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30