Szóstka Mielec bez szans w Opolu

12.02.2019

Siatkarki Szóstki Mielec w tej kolejce rywalizowały w Opolu z drużyną AZS Unii. Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodyń, które od początku prowadziły.

Siatkarki z Podkarpacia popełniały sporo prostych błędów i przewaga opolanek systematycznie rosła. W zespole mieleckim próbowała poderwać swoje koleżanki do walki Edyta Rzenno, ale podopieczne trenera Nicoli Vettoriego utrzymywały bezpieczną przewagę. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wygraną opolanek 25:16.

Druga odsłona tej rywalizacji dobrze rozpoczęła się dla mielczanek. Po atakach Agnieszki Wołoszyn i Agnieszki Cur oraz błędach gospodyń prowadziły już 7:2. Seria czterech punktów z rzędu gospodyń pozwoliła im odrobić część strat, ale dopiero po ataku Marty Ciesiulewicz doprowadziły do wyrównania i późniejszego prowadzenia. W końcówce tej partii gospodynie popełniały błąd za błędem, co ponownie pozwoliło siatkarkom Szóstki odskoczyć na kilka punktów – po ataku Agnieszki Wołoszyn prowadziły one już 23:19. Miały już nawet trzy piłki setowe przy stanie 24:21, ale opolanki zdołały doprowadzić do remisu 24:24 a potem obronić jeszcze czwartą i piąta piłkę setową dla rywalek. W końcu Uni wyszło na prowadzenie 27:26 po punktowym bloku Joanny Pacak, a po chwili Ilona Gierak zakończyła tego seta i było już 2:0 dla gospodyń.

Na początku trzeciej partii oba zespoły zdobywały punkty seriami. W miarę wyrównana walka trwała do stanu 9:8 dla gospodyń, potem ataki Marty Ciesiulewicz i Dominiki Witowskiej pozwoliły opolankom nieco odskoczyć. Po kolejnym skutecznym zbiciu Ciesiulewicz zespół trenera Nicoli Vettoriego prowadził 20:13 i wiadomo było, że nie odda tego prowadzenia do końca. W końcówce opolanki walczyły już punkt za punkt, z dobrej strony pokazała się Oliwia Michalak i Uni pewnie wygrało do 18, a cały mecz 3:0.

Szóstka Mielec w tabeli ligowej zajmuje przedostatnią lokatę. W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej, drużyna z Podkarpacia zagra w Toruniu z Budowlanymi.