Szybka wygrana tarnowskich siatkarek, porażka Szóstki

06.12.2018

Pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zakończyły pierwszą rundę spotkań. W ostatnim pojedynku podejmowały na własnym parkiecie drużynę Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej ze Szczyrku. Rywalki musiały uznać wyższość zespołu trenera Michała Betlei, który w każdym z setów był wyraźnie lepszy. W pierwszych dwóch partiach, rywalki zdobyły 12 i 13 punktów. Ostatnia odsłona tego meczu była początkowo wyrównana. Jednak znów mocne ataki Joanny Sikorskiej, a także dobra zagrywka i gra na siatce, pozwoliły drużynie ze Szczyrku na zdobycie zaledwie 15 punktów.

Z kolei Szóstka Mielec podejmowała na własnym parkiecie drużynę MKS Dąbrowa Górnicza. Spadkowicz z Ligi Siatkówki Kobiet okazał się wymagającym rywalem i zespół z Podkarpacia zdołał jedynie wywalczyć jeden set. Ostatecznie mielczanki przegrały 1:3.

W tabeli ligowej tarnowianki wskoczyły na czwarte miejsce, zaś mielczanki są obecnie na trzynastym miejscu. A już w sobotę kolejne pojedynki, które otwierają rundę rewanżową. Grupa Azoty PWSZ Tarnów wyjeżdża do Świecia, gdzie zagra z Jokerem, zaś Szóstka Mielec podejmie na własnym parkiecie WTS Włocławek.

Posłuchaj:
Joanna Sikorska
Michał Betleja
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy