Tarnovia zdobywcą Pucharu Polski w okręgu tarnowskim

24.05.2019

Piłkarze Tarnovii zdobyli Puchar Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. O wyniku meczu zadecydowała druga połowa. Mimo dwukrotnego prowadzenia gości, biało-czerwoni zdołali odwrócić losy spotkania z GKS Drwinia i zagrają w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

W pierwszej połowie tarnowianie zamknęli gości na ich połowie, ale nie zdołali zmusić do kapitulacji Andreia Chillariego, mołdawskiego bramkarza Drwini. Po zmianie stron piłkarze GKS-u Drwinia śmielej ruszyli do ataku na bramkę Tarnovii i dziesięć minut po wznowieniu po raz pierwszy objęli prowadzenie po trafieniu Romana Stiepankova. Kilka minut później Mateusz Baruch wyrównał stan meczu, wykorzystując podanie Patryka Dydyka. Pięć minut potem piłkarze z Drwini ponownie wyszli na prowadzenie po trafieniu Mateusza Krokosza.

120 sekund później, Patryk Klich wyrównał ponownie stan meczu po podaniu Łukasza Nogi. Rozstrzygnięcie rezultatu nastąpiło na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem. Zwycięskiego gola zdobył Mateusz Baruch po dośrodkowaniu Piotra Nowaka.

Tarnovia wygrywa z GKS Drwinia 3:2. W zwycięskim dla biało-czerwonych spotkaniu zadebiutował w seniorskiej jedenastce szesnastoletni junior Kacper Kijowski.

Półfinałowym rywalem Tarnovii będzie w najbliższą środę 29 maja, Orzeł Ryczów.