Tarnowianie dalej w walce o utrzymanie

02.04.2019

Trzeci pojedynek rozstrzygnie o tym, czy MUKS 1811 Unia Tarnów pozostanie w drugiej lidze koszykarzy. Zespół trenera Jarosława Mosio w drugim pojedynku na parkiecie hali w Oleśnie pokonał MKS Start Meble Dobrodzień 85:83.

Spotkanie było niezwykle wyrównane, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Po pierwszej odsłonie spotkania większe powody do zadowolenia mieli tarnowianie, którzy minimalnie prowadzili. Jednak w kolejnej kwarcie gospodarze znów wykorzystywali nieporadność obrony tarnowskiej i uzyskali kilku punktową przewagę. W trzeciej części meczu znów skuteczniejsi byli tarnowscy koszykarze, którzy wyrównali stan spotkania i przed ostatnią odsłoną tej rywalizacji prowadzili dwoma punktami.

W ostatniej kwarcie znów zacięta rywalizacja i do końca nie było wiadomo, kto rozstrzygnie to spotkanie na swoją korzyść. Na dwie minuty przed końcową syreną prowadzili gospodarze pięcioma punktami, jednak seria Jacka Sulowskiego i straty graczy z Dobrodzienia doprowadziły najpierw do remisu, a później do czteropunktowej przewagi koszykarzy z Tarnowa. Szybkie rzuty trzy punktowe miejscowych nie dały tym razem efektu w postaci wygranej, bo drużyna z Małopolski była skuteczna z linii rzutów osobistych.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Sulowski 24, Bryzek 22, Palmowski 17, Niemczura 7, Kaliński i Zaczkiewicz po 5, Szewczyk 3 i Kasperzec 2.

Trzecie decydujące spotkanie, które zadecyduje o pozostaniu w drugiej lidze rozegrane zostanie w Tarnowie, w najbliższą sobotę.