Tarnowscy koszykarze w finałowym turnieju o awans do drugiej ligi [ZDJĘCIA]

17.04.2018

Przez trzy dni w hali sportowej Koszycach Wielkich trwały zmagania koszykarzy, którzy walczyli o turniej finałowy i awans do drugiej ligi.

W piątkowych rywalizacjach AZS PWSTE Jarosław pokonał Rosę Sport Radom 87:81, a koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów okazali się lepsi w meczu z AZS Politechniką Poznańską, wygrywając 81:73. W sobotnich pojedynkach poznaniacy wygrali z drużyną z Jarosławia 81:68, a tarnowianie rozbili radomian 106:91.

O dwóch miejscach premiowanych awansem decydowały dwa niedzielne mecze. W pierwszym drużyna radomska wygrała z poznaniakami 75:63. Natomiast tarnowianie zmierzyli się z zespołem z Jarosławia o pierwsze miejsce w turnieju. Od pierwszych minut to goście byli skuteczniejsi i prowadzili momentami nawet dziesięcioma punktami. W drugiej części rywalizacji nastąpił zryw tarnowskiego zespołu. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu, dzięki punktom Jacka Sulowskiego gospodarze wyszli na prowadzenie. Jednak o losach spotkania rozstrzygnęła dogrywka, w której lepsi okazali się tarnowianie wygrywając 88:82. Drugie miejsce dzięki korzystnemu bilansowi spotkań zajęła drużyna z Radomia.

Najskuteczniejszym koszykarzem tarnowskiego turnieju został Jacek Sulowski. Turniej finałowy rozegrany zostanie w pierwszy majowy weekend.

AZS PWSTE Jarosław – Rosa Sport Radom 87:81 (17:24, 19:22, 29:15, 22:20)

MUKS 1811 UNIA TARNÓW – AZS Politechnika Poznań 81:73 (17:19, 20:14, 22:19, 22:21)

Punkty dla tarnowian zdobyli: Sulowski 28, Kasperzec 14, Piska 8, Szewczyk i Zaczkiewicz po 6, Niemczura 5, Łazarz i Bogusz po 4, Skowron i Stawarski po 3.

AZS Politechnika Poznań – AZS PWSTE Jarosław 81:68 (22:19, 21:16, 16:20, 22:13)

MUKS 1811 UNIA TARNÓW – Rosa Sport Radom 106:91 (23:23, 33:18, 18:25, 32:25)

Punkty dla tarnowian zdobyli: Sulowski 41, Piska 23, Stawarski 13, Kasperzec 12, Skowron 9, Niemczura 7 i Zaczkiewicz 1.

Rosa Sport Radom – AZS Politechnika Poznań 75:63 (17:20, 13:15, 23:16, 22:12)

MUKS 1811 UNIA TARNÓW – AZS PWSTE Jarosław 88:82 po dogrywce (19:27, 15:16, 17:15, 26:19, 11:5)

Punkty dla tarnowian zdobyli: Sulowski 27, Stawarski 15, Niemczura i Kasperzec po 14, Skowron 12 i Zaczkiewicz 6.