Tarnowscy koszykarze z kolejną wygraną

05.12.2018

Drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów po porażce z ekipa kieleckich akademików, tym razem podejmowali na własnym parkiecie drugi zespół MKS Dąbrowa Górnicza.

Goście do tej pory nie wygrali jeszcze ani jednego pojedynku w lidze i trudno było sobie wyobrazić, że w Tarnowie Ślązacy będą w stanie wygrać. O dziwo w pierwszych dwóch kwartach drużyna ze Śląska dominowała i utrzymywała nieznaczną przewagę. W połowie rywalizacji goście prowadzili 39:36. Po zmianie stron tarnowianie zacieśnili szyki w obronie i szybko po serii 9:0 objęli prowadzanie. Rywale nie byli już tak skuteczni, a tarnowianie dzięki dobrej skuteczności powiększali przewagę by ostatecznie wygrać 78:60.

Punkty dla tarnowskiego zespołu zdobyli: Palmowski 18, Bryzek 15, Kaliński 10, Szewczyk 9, Jewuła i Kasperzec po 7, Wardziński 4, Zaczkiewicz i Niemczura po 3 oraz Skowron 2.

W następnej kolejce MUKS 1811 Unia Tarnów znów zagra przed własną publicznością, tym razem podejmie zespół MKS Pogoń Ruda Śląska. To spotkanie rozegrane zostanie w sobotę w hali TOSiR przy ulicy Krupniczej.