Tarnowscy koszykarze pożarci przez Wawelskie Smoki [ZDJĘCIA]

08.01.2019

Tarnowscy koszykarze bezradni w pojedynku z Wisłą Kraków. W rywalizacji na własnym parkiecie, MUKS 1811 Unia Tarnów musiała uznać wyższość Wawelskich Smoków, którzy wygrali 101:62.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak słabej gry gospodarzy, którzy po pierwszych 10 minutach prowadzili 19:14. W dwóch kolejnych kwartach tarnowianie zdobyli zaledwie 18 oczek, zaś krakowianie aż trzy razy więcej. Ostatnia odsłona meczu to dobra gra młodych tarnowskich graczy Kamila Jewuły i Pawła Zaczkiewicza.
Trener MUKS 1811 Unii Tarnów Jarosław Mosio był zaskoczony grą swoich zawodników, których rozkojarzyła świateczno-noworoczna przerwa

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Bryzek 14, Sulowski 11, Jewuła 9, Kasperzec 8, Piska 6, Palmowski 4, Szewczyk i Niemczura po 3 oraz Zaczkiewicz i Wardziński po 2. Kolejne spotkanie MUKS 1811 Unia Tarnów zagra w Tarnowskich Górach z miejscowym KKS-em.