Tarnowscy szczypiorniści odpadają z Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

01.02.2018

Pucharowa środa na parkietach piłki ręcznej przyniosła kolejne rozstrzygnięcia. SPR PWSZ Tarnów zgodnie z oczekiwaniami przegrała z zabrzańskim Górnikiem. Natomiast Stal Mielec nie pozostawiła złudzeń KSSPR Końskie i wygrała z pierwszoligowcem.

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów kończą przygodę z Pucharem Polski. W pojedynku z NMC Górnikiem Zabrze przegrali 26:39. Ślązacy już od pierwszych minut osiągnęli kilku bramkową przewagę i spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Tarnowianie momentami próbowali zmniejszyć straty szybkimi kontrami. W większości akcji zatrzymywani byli przez bramkarzy zabrzańskich.

Bramki dla tarnowskiego zespołu zdobyli: Dudka 6, Kowalik 5, Nowak 4, Jewuła i Sanek po 3, Kubisztal i Mogielnicki po 2 oraz Wajda 1.

Z kolej do 1/8 finału Pucharu Polski awansowali szczypiorniści SPR Stali Mielec, którzy w starciu z KSSPR Końskie wygrali 35:25. W pojedynku rozgrywanym w Świętokrzyskim, mielczanie od pierwszych minut objęli prowadzenie. Jednak ambitni gospodarze po przerwie zmniejszyli straty. Jednak ostatni kwadrans należał już do piłkarzy ręcznych z Podkarpacia, którzy zacieśnili obronę i szybko uzyskali dużą przewagę.

Bramki dla mieleckiego zespołu zdobyli: Sarajlić 11, Ćwięka i Janyst po 6, Wilk, Skuciński i Wojkowski po 3 oraz Krępa, Mochocki i Krupa po 1. Kolejnego rywala SPR Stali w 1/8 finału Pucharu Polski wyłoni losowanie.