Tarnowscy szczypiorniści nie zwalniają tempa [ZDJĘCIA]

04.12.2018

W pierwszej lidze piłki ręcznej mężczyzn doszło do Derbów Małopolski. Na parkiecie w Tarnowie miejscowy SPR PWSZ podejmował MTS Chrzanów.

Rywalizacje obu ekip od lat były wyrównane i kończyły się niespodziewanymi wynikami. Pierwsze minuty pojedynku bardzo wyrównane. Żadna drużyna nie potrafiła sobie wypracować większej przewagi, choć na prowadzeniu byli tarnowianie. Gdy w 20 minucie był na tablicy wyników remis 11:11, od tego momentu po raz kolejny swoją skuteczność pokazał Daniel Dutka, który wyprowadził gospodarzy na trzy bramkowe prowadzenie 16:13. Po zmianie nadal trwała wyrównana walka. Jednak od 45 minuty meczu, to gospodarze po raz kolejny włączyli wysokie obroty i wykorzystywali nieskuteczność oraz słabą obronę gości. Ostatecznie SPR PWSZ wygrał z MTS Chrzanów 32:22.

Bramki dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Dutka 9, Chodara i Drobiecki po 5, Lazarowicz 4, Kowalik i Wajda po 3 oraz Szatko, Spieszny i Sanek po 1. W tabeli ligowej SPR PWSZ na prowadzeniu. Za tydzień pojedynek w Przemyślu z Czuwajem zakończy pierwszą rundę rywalizacji.