Tarnowskie i bocheńskie koszykarki bez awansu do finału drugiej ligi

03.04.2019

O awans do finału rozgrywek drugiej ligi koszykówki kobiet walczyły w turniejach półfinałowych drużyny Contimax MOSiR Bochnia oraz Pałacu Młodzieży BeCompleat Tarnów.

Pierwszy z półfinałów rozegrany został w Bochni, gdzie w pierwszym dniu zespół Contimax MOSiR zmierzył się z UKS Ursus Warszawa. Koszykarski trenera Macieja Starowicza uległy stołecznym zawodniczkom 74:79.

Punkty w tym spotkaniu dla bocheńskiej drużyny zdobyły: Puter 16, Rak 14, Klimas i Natkaniec po 13, Buczek 12, Marczyk 4 oraz Przybyła 2.

W drugim spotkaniu bochnianki zagrały z Ikarem Niepołomice, gromiąc rywala 96:57. Spotkanie od początku było pod kontrolą zawodniczek Contimax MOSiR.

Punkty dla bocheńskiego zespołu zdobyły: Puter 27, Rak 14, Buczek 10, Marczyk i Poradowska po 9, Ochel 8, Klimas 7, Rudnik 6, Natkaniec 4 oraz Świercz 2.

W ostatnim dniu turniejowych zmagań, Contimax MOSiR zmierzył się z UKS Liderem Swarzędz, który wygrał dwa pierwsze spotkania. Mimo wyrównane walki w pierwszej połowie spotkania, w drugiej drużyna z Wielkopolski zdecydowanie dominowała na parkiecie, ostatecznie wygrywając 77:61.

Punkty dla bocheńskiej drużyny zdobyły: Puter 16, Buczek 14, Natkaniec 12, Klimas 10, Rak 5 oraz Przybyła i Marczyńska po 2.

Tym samym w finale meldują się ekipy z Warszawy oraz Swarzędza.

Natomiast w Zgorzelcu o dwa miejsca premiowane awansem walczyły koszykarki z Tarnowa. W pierwszym dniu zmierzyły się z gospodarzem imprezy Citronex Basket Zgorzelec ulegając 63:79.

Punkty w tym spotkaniu dla zespołu z Tarnowa zdobyły: Liszka 21, Wilk 14, Malaga 8, Sajdak 7, Gołębiowska 5, Świętochowska 4, Weronika Węglarz 3 oraz Oliwia Węglarz 1.

W drugim dniu tarnowianki zmierzyły się z Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie. Po pierwszej kwarcie wygranej przez zespół z Dolnego Śląska 25:11, drużyna z Małopolski rozpoczęła powolne odrabianie strat. Udało się to uczynić w ciągu kolejnych dwudziestu minut, a w ostatniej odsłonie tego meczu, tarnowianki zachowały kilku punktową przewagę ostatecznie wygrywając 74:67.

Punkty w tym spotkaniu dla tarnowskiej drużyny zdobyły: Wilk 21, Liszka 18, Oliwia Węglarz 12, Malaga 10, Sajdak 9 i Weronika Węglarz 4.

W ostatnim spotkaniu tarnowskie koszykarki zagrały ze zwycięzca dwóch pierwszych pojedynków MUKS AZS Umed Łódź. Niestety tarnowianki musiały uznać wyższość łodzianek, które wygrały 66:42.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyły: Wilk 18, Liszka 11, Sajdak 8, Oliwia Węglarz 3 oraz Malaga 2.

Do finału imprezy zakwalifikowały się zespoły z Łodzi oraz Zgorzelca.