Tarnowskie piłkarki remisują na Śląsku

27.03.2019

Drugi pojedynek w rundzie wiosennej rozegrały piłkarki Tarnovii. W kolejnej rywalizacji pierwszoligowej zmierzyły się w Rybniku, z miejscową drużyną ROW.

Po wyrównanym, ale dosyć niemrawym początku w wykonaniu tarnowianek, w 25 minucie Klaudia Adamek trafia i ROW obejmuje prowadzenie. Od tego momentu drużyna z Małopolski przejęła inicjatywę, czego efektem była bramka wyrównująca zdobyta przez Katarzynę Białoszewską.

Druga połowa to już dominacja Tarnovii i bramka zdobyta w 53 minucie bezpośrednio po uderzeniu z rzutu wolnego Gabrieli Krawczyk. Niestety chwila nieuwagi i błąd w ustawieniu spowodował ponowny remis po bramce Klaudii Adamek. Od tego momentu sunął atak za atakiem ze strony tarnowskiego zespołu. Jednak brak skuteczności oraz duży pech dał znać o sobie. Zawodniczki Tarnovii trzykrotnie uderzały w obramowanie bramki przeciwniczek, a raz piłka trafiła do bramki przeciwniczek, ale nie została uznana.

I znowu stare piłkarskie porzekadło znalazło swój epilog w Rybniku, gdy jeden z nielicznych kontrataków drużyny Rybnika w 90 minucie kończy się bramką na 3:2. W doliczonym czasie gry po wrzutce z rzutu wolnego z okolic połowy boiska głową futbolówkę do bramki kieruję Karolina Stańdo, ale znów bramka nie została uznana. W powtórce znów tarnowska pomocniczka główkuje, a bramkarka wybija piłkę tuż przed nogi Gabrieli Gębicy, która ratuje remis. Ostatecznie w Rybniku, zawodniczki ROW-u remisują z Tarnovią 3:3.

Za tydzień na stadionie przy ulicy Bandrowskiego w Tarnowie, Tarnovia zmierzy się z aktualnym liderem Rekordem Bielsko Biała.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN