Tarnowskie siatkarki bez wygranej w Wieliczce

09.02.2019

Nie udało się zdobyć punktów Grupie Azoty PWSZ Tarnów w rywalizacji 24.kolejki spotkań pierwszej ligi siatkówki kobiet. Zawodniczki trenera Michała Betlei uległy w trzech setach zespołowi Solnej, na parkiecie w Wieliczce.

Pierwszą partię gospodynie wygrały 25:16. Drugi set także rozpoczął się od prowadzenia Solnej Jednak tarnowianki próbowały doprowadzić do wyrównania. Miały one jednak problemy z blokiem i grą na siatce oraz z przyjęciem zagrywek. W pewnym momencie Solna prowadziła już 20:10. Jednak tarnowianki zmniejszyły nieco straty przegrywając 17:25.

W trzecim secie od początku prym wiodły gospodynie. Tarnowianki popełniły trzy błędy z rzędu i Solna wysunęła się na prowadzenie 1:5. Nerwowo grające tarnowianki myliły się w ataku i szybko wieliczanki objęły sześciopunktowe prowadzenie. Czas wzięty przez trenera Michała Betleję zmobilizował tarnowskie siatkarki. Dobre akcje Magdaleny Szabó oraz Joanny Sikorskiej zmniejszyły straty do dwóch punktów. Jednak gospodynie niesione dopingiem znów odskoczyły na bezpieczną różnicę. Ale w końcówce seta znów o sobie dała znać Sikorska, do tego punkty dokładała Maja Grodzka. Do remisu po 18, doprowadziła Klaudia Grzelak. Wówczas o czas poprosił trener Solnej Ryszard Litwin. Uspokoił nieco grę i mimo ambitnej postawy tarnowskiego zespołu to wieliczanki cieszyły się z wygranej w tej partii 25:23 i w całym spotkaniu 3:0.

Tarnowski zespół zajmuje w tabeli ligowej czwartą lokatę. W następnej kolejce zmierzy się z Enea Energetykiem Poznań.