Tarnowskie siatkarki bezlitosne dla Szóstki Mielec

08.01.2019

W pierwszej lidze siatkówki kobiet w Mielcu miejscowa Szóstka rywalizowała z Grupą Azoty PWSZ Tarnów. Podczas pierwszej rundy, zespół z Podkarpacia zaskoczył tarnowskie siatkarki.

Nie przeszkodziły im wtedy dwa pierwsze przegrane sety, bo w kolejnych trzech mielczanki triumfowały i odniosły sensacyjny sukces. W sobotniej rywalizacji wygrana Szóstki byłaby wielką niespodzianką, bo oba zespoły są na przeciwnych biegunach. Mielczanki seryjnie przegrywają, swoje pojedynki, zaś tarnowianki grające i miejsce w pierwszej czwórce, dopisują do swojego konta wygrane. W pierwszym secie bardzo wyrównana walka z obu stron. Mniejsza niż tarnowska PWSZ hala zaskoczyła nieco siatkarki trenera Michała Betlei. Tradycyjnie miejscowe brylowały w odbiorze zagrywki, natomiast tarnowianki górowały w ataku i na siatce. Wyrównana końcówka tej odsłony rywalizacji z korzyścią dla tarnowskiej drużyny, która ostatecznie wygrała 26:24.

W kolejnej partii siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zdecydowanie górowały nad gospodyniami. Mielczanki nie mogły przebić się przez szczelny blok tarnowski, dodatkowo seryjnie popełniały błędy w odbiorze trudnych zagrywek. Niecałe 20 minut rywalizacji w drugiej odsłonie meczu i tarnowska drużyna wygrywa 25:15. W trzecim secie zrezygnowane mieleckiej siatkarki nie były w stanie odwrócić losów spotkania. Tarnowianki zapewniły sobie wygraną 25:19 i w całym spotkaniu 3:0. W tabeli ligowej tarnowska drużyna jest na trzecim miejscu, mielczanki bez zmian przedostatnie.

Za tydzień Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmie na własnym parkiecie zespół Uni Opole, zaś drużynę Szóstki Mielec czeka wyjazd do Świecia i pojedynek z miejscowym Jokerem.