Tarnowskie siatkarki nie dały szans „Karpatkom”

11.10.2020

W pierwszej kolejce I Ligi Kobiet Tarnowianki przegrały na wyjeździe 2:3 ze Stalą Mielec. Tym razem na własnej hali pewnie pokonały Karpaty Krosno 3:0.

Tarnowianki od początku meczu narzuciły swoje tempo gry. W pierwszym secie prowadziły już 17:12, jednak po serii błędów i dobrej grze siatkarek z Krosna na tablicy świetlnej pojawił się remis 24:24. Ostatnie dwa punkty w tej partii zdobyły jednak zawodniczki z Tarnowa.

Przewaga Tarnowianek była bardzo widoczna w drugiej partii.  Dobre przyjęcie, skuteczna gra w obronie i udane ataki spowodowały, że zawodniczki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów triumfowały 25:11.

W trzecim secie oba zespoły prowadziły wyrównaną grę, jednak w końcówce spotkania Tarnowianki pokazały większą dojrzałość gry i ostatecznie wygrały 25:23 i cały mecz 3:0.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Karolina Szczygieł.

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – Karpaty Krosno 3:0 (26:24, 25:11, 25:23)